« terug naar overzicht met sprekers

ZijSpreekt

Journalist – Amerikadeskundige – Auteur - Columnist

Carol Rock is journalist en werd na jarenlang verblijf in Amerika een prominente stem en duider in de aanloop naar de Amerikaanse verkiezingen van 2024.  In haar werk heeft ze een focus op diversiteit.

In 2011 verhuisde ze met haar gezin naar de Verenigde Staten (New York, NY) waar ze vijf jaar woonde. Vanaf dag 1 stond ze daar, met twee kleine kinderen, voor een grote uitdaging: het opbouwen van een nieuw leven from scratch. Ze besloot volledig te integreren en leerde zo het land kennen als een local, van de woningmarkt, het schoolsysteem, de gezondheidszorg, het maatschappelijk leven en zeker ook de politiek. Daarnaast werkte ze als freelancer voor televisie en schreef ze blogs over haar leven in de VS.

Eenmaal terug in Nederland werd ze als beginnend Amerika-kenner gevraagd om haar kennis en ervaringen van het land met het Nederlandse publiek te delen. Ondertussen bleef Amerika lokken.

In 2020 vertrok ze voor een tweede keer naar de VS, dit keer naar de Westkust, San Francisco. Hier pakte ze het schrijven weer op oa met het schrijven van columns en een cursus Creative Writing aan Stanford University, maar bleef ook verbonden met de Nederlandse media als duider op afstand tijdens de bosbranden in Californië, de verkiezingen en de nasleep rond 6 januari 2021.

Terug in Nederland nam haar werk als duider in aanloop naar de Amerikaanse Presidentsverkiezingen van 2024 meteen een grote vlucht. In 2025 ontving ze, na haar nominatie voor de Vrouw in de Media Award, voor haar werk als Amerika-kenner en journalist een eervolle vermelding.

“Na bijna tien jaar in de VS gewoond te hebben, omschrijf ik het land nooit meer vanuit een Nederlandse bril. De kennis die ik deel is voor een groot deel gebaseerd op eigen ervaringen, verhalen van bronnen waar je als Nederlander misschien minder makkelijk toegang toe hebt, omdat ik nog dagelijks contact heb met de vele mensen die ik daar heb leren kennen. Dat geldt ook voor de manier waarop ik naar Nederlandse media kijk. Vrouwen en minderheden zijn hier echt ondervertegenwoordigd als expert, dat kan en moet beter! Wat dat betreft kunnen we in Nederland nog veel van Amerika leren. Ik hoop daar als vrouw van kleur werkzaam in de media alvast mijn steentje aan bij te kunnen dragen.”

Carol Rock begon ooit als beginnend journalist bij de Amsterdamse zender AT5. Ze maakte boeiende verhalen over de stad en ontdekte daarin hoe ze haar eigen nieuwsgierigheid kon omzetten in journalistieke verhalen, voor alle Amsterdammers uit alle stadsdelen en lagen van de bevolking. Na een paar jaar waagde ze de sprong naar Hilversum waar ze, bepakt met een berg aan ervaring en nog steeds gedreven door nieuwsgierigheid, de meest uiteenlopende programma’s mocht maken. Als redacteur en verslaggever streefde ze er altijd naar meer diversiteit toe te voegen aan de rolodex waar de meeste redacties mee werkten, ook al kostte haar dat soms extra veel overredingskracht. 

« terug  |   deel dit profiel op: deel dit artikel op twitter deel dit artikel op facebook deel dit artikel op linkedin w

Carol Rock boeken bij ZijSpreekt? Vul dan het contactformulier in of bel direct met ZijSpreekt: +31 (0)6 - 531 487 96

SPREKERS CATEGORIEËN